Stoll SOLID - všestranný pomocník pro všechny případy. Čelní nakladač, který nemá obdoby. Nechte se přesvědčit čistou silou, snadným ovládáním a působivou trvanlivostí - vyrobeno v Německu.

Nejvýkonnější čelní nakladač STOLL. Žádný kompromis. Čelní nakladač, který nemá obdoby. Nechte se přesvědčit čistou silou, snadným ovládáním a působivou trvanlivostí - vyrobeno v Německu.

Firma Stoll byla založena již před více než 120 lety panem Wilhelmem Stollem. Původně se továrna na stroje nacházela nedaleko Lipska, ale v poválečných zmatcích, došlo k přestěhování a znovuvybudování podniku v Lengede, malém městečku nedaleko Braunschweigu. Již několik let opuštěný areál cukrovaru se stal základem nově vznikající továrny. Dnes – po více než 65ti letech – jsou v centru továrny stále zachovány historické budovy, kde se však vyrábí již pouze experimentální prototypy a speciální malosériové součástky. Okolo nich vyrostly moderní budovy, kde se vyrábí čelní nakladače i další program firmy. Čelní nakladače Stoll mají zejména na Německém trhu skutečně (s velkým odstupem) nejvýznamnější postavení, až 50% podíl na trhu.

Nakladače Stoll mají tradici na evropském trhu traktorů. Jak ukazují výsledky srovnávacího průzkumu německé zkušebny DLG, nakladače Stoll mají tradičně výbornou úroveň i mezi ostatními předními značkami.