Malý Bor v novém

27. 05. 2019

V pátek 17.5. bylo v Malém Boru u Horažďovic slavnostně otevřeno po rekonstrukci naše servisní středisko. Nově zrekonstruovaná je celá budova střediska včetně dílen a administrativní části a rozšířen byl také sklad náhradních dílů. Okolo budov byly nově upraveny také přilehlé plochy.

 

Program zahájil prof. Ing. Zdeněk Žalud, Ph.D. přednáškou na téma sucho v zemědělství, která vzbudila mezi přítomnými návštěvníky velký ohlas. Zejména pak projekt intersucho.cz, který monitoruje aktuální stav sucha na území České republiky a vydává předpovědi jeho vývoje. Do projektu se mohou zapojit i sami zemědělci, kteří se mohou zaregistrovat a zasílat pravidelně reporty o situaci v jejich lokalitě, čímž pomáhají zpřesňovat samotné mapování sucha na našem území. V současné době se již projektu účastní několik stovek zemědělců a dalších zájemců z celé republiky.

Po profesoru Žaludovi následovali prezentace zaměřené na zemědělskou techniku v sortimentu naší společnosti a představení jednotlivých značek. Tyto prezentace doplnil Ing. Zdeněk Jíra ze společnosti Agrall servis a.s. s tématem pásového zpracování půdy Strip-till. Tato společnost provozuje služby v oblasti zemědělství a novinkou v jejím portfoliu je právě pásové zpracování půdy, aplikace minerálních hnojiv a přesné setí v jedné pracovní operaci. Právě touto technologií pracovala během jara na českých polích souprava pro setí kukuřice Xerion 5000 VC se zásobníkem na hnojivo od Väderstad, aplikátorem SLY Stripcat a secím strojem Tempo TPV. Tato souprava byla vybavena také přesnou navigací RAVEN rtk pro přesné vedení stroje, takže porosty jsou vhodné i pro následnou meziřádkovou kultivaci.

Poté již proběhlo oficiální slavnostní otevření střediska, kterého se zúčastnili také zástupci společnosti Agrall zemědělská technika a přítomen byl i delegát z firmy CLAAS.

Při příležitosti otevření střediska byla v areálu vystavena také řada strojů zastupovaných značek. Zájemci se mohli projet s traktory CLAAS, kdy na dvoře byly k dispozici stroje od nejslabší řady Atos až po nejsilnější kolové traktory řady Xerion.

Během odpoledního doprovodného programu diváky také pobavil se svou rodeo show Jimmy Magura.

 

 

Za fotografie děkujeme Agro HD - Photography.