Den otevřených dveří

15. 03. 2018

Na začátku února se v sídle naší společnosti v Třeboni konal den otevřených dveří. Na tuto tradiční akci si letos našlo cestu na tři stovky účastníků z řad zemědělců i odborné veřejnosti. Návštěvníci měli možnost seznámit se s kompletním sortimentem společnosti.

 

Během dopoledne byl návštěvníkům představen kompletní průřez výrobním programem všech zastupovaných značek včetně novinek pro rok 2018. Několik novinek pro zákazníky chystá i naše firma, protože v letošním roce začne stavba nových skladových prostor. Na dni otevřených dveří také bylo představeno nové logo naší společnosti.

Hlavní zastupovanou značkou v našem sortimentu je značka CLAAS a právě stroje od tohoto německého výrobce v tradičním zelenobílém zbarvení byly na našem dvoře vidět nejvíce. Vystaveny byly všechny modelové řady traktorů, které byly zastoupeny od nejmenšího modelu Atos 330 o výkonu 88 koní až po nejsilnějšího zástupce Axion 920 o výkonu 320 koní. Specialitou pak byly velké traktory XERION, které dosahují výkonu až 530 koní. V nabídce traktorů došlo v posledním roce k inovacím většiny modelových řad. Novinkou je výbavový stupeň CIS+, který je mezistupněm mezi základním výbavovým stupněm CIS a nejvyšší výbavou CEBIS, kde je nastavení traktoru prováděno na nové, 12 palcové dotykové obrazovce. Toto výbavové rozdělení je k dispozici od modelové řady Arion 500 až po největší stroje řady Axion 900.

 

 

Novinkou v sortimentu firmy CLAAS jsou kloubové nakladače TORION a zcela nová je také řada teleskopických nakladačů SCORPION. Tyto stroje byly představeny v loňském roce na veletrhu Agritechnica a nyní byly poprvé představeny také v České republice. Firma CLAAS spolupracuje při vývoji a výrobě těchto strojů se společností Liebherr, která patří k nejznámějším výrobcům stavebních strojů. Nové nakladače TORION, které byly zastoupeny modelem 1511, vzbudily mezi návštěvníky největší pozornost. Model 1511 je největším modelem střední výkonové řady, která se vyznačuje originálním konstrukčním řešením, kdy motor je uložen velmi nízko v zadní části stroje a vytváří tak protizávaží při zvedání. Díky tomu není nutné mít na stroji tolik dodatečného závaží a to má pozitivní dopad jak na spotřebu, tak opotřebení pneumatik.

 

Tradiční značkou v sortimentu naší firmy jsou švédské stroje pro zpracování půdy a setí Väderstad. Na ploše byl vystaven univerzální stroj pro zpracování půdy TopDown se záběrem 4 metry. Ten je známý svou přizpůsobivostí, umožňující poskytnout práci až třech strojů v jednom. Během jediného přejezdu je schopen připravit optimálně seťové lůžko díky jedinečné kombinace talířů, radliček a následného zpětného utužení válcem. Secí stroje byly zastoupeny modelem Rapid a Tempo. Rapid je univerzální secí stroj, který si získal u uživatelů oblibu především díky své univerzálnosti a možnosti nasazení i v těch nejtěžších podmínkách. Secí stroj Tempo patří mezi nejlepší na trhu pro výsev širkořádkových plodin, jakými jsou například kukuřice nebo slunečnice. Vyznačují se vynikající přesností setí a možností pracovat při vysokých rychlostech. Největší model Tempo L 16 dosáhl loni nového světového rekordu, kdy během 24 hodin zasel 502,05 hektaru kukuřice, což jen dokazuje, o jak kvalitní stroje se jedná.

Velké pozornosti ze strany návštěvníků se také těšili stroje pro pěstování a sklizeň brambor od německé společnosti Grimme. Grimme nabízí ve svém výrobním programu kompletní technologické linky od odkameňovačů přes sazeče a sklízeče až po třídící linky. Stroje vynikají především kvalitním dílenským zpracováním a inovativními řešeními, díky kterým odvádějí velmi kvalitní práci. To potvrzuje také zájem uživatelů o tuto techniku.

Mezi dalšími značkami, které mohli návštěvníci obdivovat v našem areálu, byly stroje pro krmení od německé značky BvL. Tato německá rodinná firma vyrábí vertikální krmné vozy a příslušenství pro traktory a manipulátory pro manipulaci s krmivem. Tato značka je v našem sortimentu nová, nicméně mezi farmáři si rychle získala své příznivce a to především díky propracovanému konstrukčnímu řešení.

Velmi nás potěšila zpětná reakce návštěvníků na den otevřených dveří, kteří ocenili nejen velké množství vystavených strojů a zázemí firmy, ale také program prezentací, kde byly představeny zastupované značky.